Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo, 

w związku z obecną sytuacją na Ukrainie i chęcią niesienia wsparcia i pomocy obywatelom Ukrainy przez społeczność Wydziału Biologii UJ, w porozumieniu z Wydziałowym Samorządem Studentów UJ, który działa w porozumieniu z Samorządem Studentów UJ, zorganizowany został punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy w pokojach P 1.6/2 (pokój Samorządu Studentów, naprzeciwko dziekanatu Wydziału Biologii UJ) i P 1.8/2 (obok pokoju profesorskiego) w godz. 10.00 - 18.00.

Zebrane produkty zostaną przetransportowane do magazynu znajdującego się na Stadionie Miejskim im. H. Reymana. 

W chwili obecnej wstrzymana została zbiórka odzieży i żywności. O ponownej możliwości przekazywania tego typu pomocy zostaną Państwo poinformowani w odrębnej wiadomości. 

Proszę o śledzenie wydziałowej strony internetowej, na której na bieżąco umieszczane będą informacje o bieżącym zapotrzebowaniu na poszczególne produkty i sprzęt.  

Trwa zbiórka niezbędnego sprzętu i produktów dla zwierząt

Wraz z właścicielami dotarły do Polski zwierzęta, dla których w porozumieniu z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Studenci Wydziału Biologii zorganizowali zbiórkę niezbędnego sprzętu i produktów, tj.: 

- karma dla psów i kotów 

- miski, posłania, koce 

- smycze, szelki, obroże 

- transportery, przenośniki, 

- woda w zgrzewkach, 

- klatki kennelowe. 

Transportem powyższych produktów na Ukrainę oraz pomocą dla zwierząt, które dotrą do schroniska zajmie się bezpośrednio Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. 

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela studentka, p. Katarzyna Węgrzyn, tel. Kom. 781 521 963. 

 

Z poważaniem 

/-/ dr hab. Joanna Zalewska-Gałosz, prof. UJ 

Dziekan Wydziału Biologii UJ