Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz KBF zapraszają na wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny – dostępny dzisiaj od godz. 18.00 na platformie VOD PLAY KRAKÓW!

Koncert, w czasie którego z kompozycjami m.in. Straussa, Dvořáka i Bizeta wystąpią Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, dzięki partnerowi wydarzenia – KBF – jest dostępny na platformie VOD PLAY KRAKÓW od 3 do 31 stycznia 2021 r. 

Koncert Noworoczny ma cel charytatywny – jest dedykowany służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany przez KBF obu placówkom. Bilety-cegiełki będzie można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu.

Ich sprzedaż na platformie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 18.00 i potrwa przez cały czas dostępności koncertu, tj. do 31 stycznia. Gdyby w tym czasie ktoś chciałby wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, można to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek. Dane znajdują się poniżej.

  • Szpital Uniwersytecki w Krakowie 

numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006 

Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”. 

  •  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie 

numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020 

Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”. 

 

Słuchacze koncertu zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Fritza Kreislera i Bélę Kovácsa. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Nad pięknym modrym Dunajem, uwerturę do operetki Zemsta nietoperza, Finale z Kwartetu smyczkowego F-dur op. 96 Dvořáka oraz Schön Rosmarin ze zbioru Alt-Wiener Tanzweisen Kreislera.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum UJ, Auli Collegium Maius w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dworze UJ w Modlnicy (Ośrodku Recepcyjno-Konferencyjnym Rektora UJ), w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w szklarni Victoria Ogrodu Botanicznego UJ. 

Zapraszamy do oglądania, słuchania, wspierania szpitali oraz „odwiedzania” wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

 

Organizatorzy: Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie (współorganizator) 

Partner wydarzenia: KBF