Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200110

Noc Biologów

Data: 10.01.2020
Miejsce: III Kampus UJ
Organizator: Wydział Biologii
Witryna internetowa: www.nocbiologow.home.pl
Noc Biologów

Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz dziewiąty uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 10 stycznia 2020 roku. Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki.

Tegoroczna Noc Biologów odbędzie się pod hasłem „Globalne zmiany środowiska”. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z wpływem zanieczyszczeń i zmian w środowisku na różne organizmy (człowiek, zwierzęta, rośliny) na wszystkich poziomach organizacji – od komórki do ekosystemu. Oprócz zajęć ściśle związanych z tematem przewodnim Nocy Biologów proponujemy udział w licznych wykładach, pokazach i warsztatach dotyczących biochemii, biologii komórki, immunologii, endokrynologii, fizjologii rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomii porównawczej, biologii bezkręgowców, entomologii, ewolucji strategii życiowych, ekologii oraz szeroko pojętej botaniki.

W ramach zajęć będzie można również uczestniczyć w „Spotkaniu ze zwierzakami”, na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będziecie Państwo mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor. Prezentacja zwierząt egzotycznych odbędzie się dzięki uprzejmości firmy Bazyliszek (www.e-bazyliszek.pl, facebook)

Podczas Nocy Biologów będą organizowane liczne konkursy m.in. „Biologiczne Koło Fortuny”, w którym do wygrania będą podręczniki ufundowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON (operon.pl; Facebook)

Zachęcamy również do udziału w konkursie na plakat pt. „Globalne zmiany środowiska”, którego szczegóły znajdą Państwo na stronie www.nocbiologów.home.pl

Zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zajęcia w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl. Program wydarzenia jest na bieżąco aktualizowany.