Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Podsumowanie Nocy Biologów 2018

Podsumowanie Nocy Biologów 2018

W tym roku, w dniu 12 stycznia już po raz siódmy braliśmy udział w Nocy Biologów, organizowanej na Wydziale Biologii przez Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytut Nauk o Środowisku oraz Instytut Botaniki.

Noc Biologów przyciągnęła ponownie dużą liczbę miłośników biologii, które brały udział w zorganizowanych wykładach, pokazach, warsztatach i wystawach. Jak co roku zaproponowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieliliśmy się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni”. Można było zwiedzić pracownie i laboratoria jak i samodzielnie popróbować swoich sił przy laboratoryjnym stole. Z propozycji przygotowanych na Noc Biologów skorzystali zarówno uczniowie szkół, młodzi jak również dorośli entuzjaści nauki. Pokazy i warsztaty cieszyły się ponownie dużym powodzeniem i do późnych godzin wieczornych pojawiały się nowe grupy uczestników. Do atrakcji tegorocznej Nocy dołączyły zwierzęta prezentowane przez firmę Bazyliszek, z którymi można było się spotkać dosłownie oko w oko oraz konkurs biologiczny zorganizowany przez Samorząd Studentów UJ, w którym nagrodami były książki ufundowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, pracownikom, doktorantom oraz studentom prowadzącym zajęcia, osobom zrzeszonym w kołach naukowych oraz samorządzie. Dziękujemy za poświęcony czas i chęć dzielenia się swoim naukowym entuzjazmem i wiedzą.

Zobacz galerię zdjęć