Konferencja Plastik 2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udział w zdalnej konferencji "Innowacyjne zarządzanie tworzywami sztucznymi - głos różnych grup interesariuszy" mającej na celu w oparciu o doświadczenia interesariuszy różnych sektorów gospodarki, kultury i nauki, stworzenie modelu minimalizacji ilości plastiku jednokrotnego użytku.

Konferencja jest bezpośrednią odpowiedzią na nagłą, w dużej mierze związaną z pandemią COVID-19, masowo rosnącą ilością plastikowych produktów jednokrotnego użytku.

Konferencja jest zorganizowana w formie warsztatów odbywających się w grupach zrzeszających odrębnych interesariuszy (producentów, dystrybutorów, restauratorów, przedstawicieli samorządów i administracji państwowej, organizacji pozarządowych, młodzieży oraz nauki).

Cykl warsztatów zakończymy wspólnym spotkaniem, na którym wypracujemy propozycje zarządzania tworzywami sztucznymi na podstawie rekomendacji każdej z grup. Podkreślamy przy tym, że wspólnie opracowane propozycje będą miały charakter praktyczny, przekazany do wdrożenia do władz wojewódzkich i krajowych.

Spotkanie podsumowujące 04.11. jest otwarte dla wszystkich.

Prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację pod adresem: konferencja.plastik2020@uj.edu.pl.