Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja Plastik 2020

Konferencja Plastik 2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udział w zdalnej konferencji "Innowacyjne zarządzanie tworzywami sztucznymi - głos różnych grup interesariuszy" mającej na celu w oparciu o doświadczenia interesariuszy różnych sektorów gospodarki, kultury i nauki, stworzenie modelu minimalizacji ilości plastiku jednokrotnego użytku.

Konferencja jest bezpośrednią odpowiedzią na nagłą, w dużej mierze związaną z pandemią COVID-19, masowo rosnącą ilością plastikowych produktów jednokrotnego użytku.   

Konferencja jest zorganizowana w formie warsztatów odbywających się w grupach zrzeszających odrębnych interesariuszy (producentów, dystrybutorów, restauratorów, przedstawicieli samorządów i administracji państwowej, organizacji pozarządowych, młodzieży oraz nauki).

Cykl warsztatów zakończymy wspólnym spotkaniem, na którym wypracujemy propozycje zarządzania tworzywami sztucznymi na podstawie rekomendacji każdej z grup. Podkreślamy przy tym, że wspólnie opracowane propozycje będą miały charakter praktyczny, przekazany do wdrożenia do władz wojewódzkich i krajowych. 

 

Spotkanie podsumowujące 04.11. jest otwarte dla wszystkich. 

Prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację pod adresem: konferencja.plastik2020@uj.edu.pl.