Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

12.01.2018 r. - Noc Biologów

12.01.2018 r. - Noc Biologów

Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz siódmy uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 12 stycznia 2018 roku. Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych oraz Instytutu Nauk o Środowisku.

W tym roku uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, genetyką, immunologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologią, neuroanatomią i anatomią porównawczą, biologią bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią oraz tematyką związaną z światem roślin. Organizatorzy proponują m.in. uczestnictwo w wykładach na temat zastosowania komórek macierzystych w medycynie oraz roślinnych kultur In vitro, a także udział w warsztatach, na których uczestnicy poznają tajemnicę podwójnej helisy oraz dowiedzą się jakie informacje można odczytać z ludzkiego szkieletu. W ramach zajęć będzie można również uczestniczyć w "spotkaniu ze zwierzakami", na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Chętni będą mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor.

- Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Planujemy formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje przedpołudniowe zajęcia związane z terenowymi pokazami oraz popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych - informują organizatorzy.

Więcej na stronie: http://www.nocbiologow.home.pl