Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Evens

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

20190111

Noc Biologów

Date: 11.01.2019
Place: III Kampus UJ
Organiser: Wydział Biologii
Noc Biologów

Wydział Biologii UJ już po raz ósmy uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku. Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki.

 

Tegoroczna Noc Biologów odbędzie się pod hasłem „Biologia dla zdrowia”. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, immunologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomią porównawczą, biologią bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią oraz tematyką związaną z światem roślin. Proponujemy m.in. uczestnictwo w wykładach i prezentacjach na temat szczepionek, roślin leczniczych i prozdrowotnych oraz jadalnych dzikich roślin występujących w Polsce, a także udział w warsztatach, na których poznają Państwo tajemnicę podwójnej helisy, budowę krwi oraz dowiedzą się czym jest i jak działa pamięć immunologiczna. W ramach zajęć będzie można również uczestniczyć w „spotkaniu ze zwierzakami”, na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będziecie Państwo mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor.

Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne będą na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl.