Koło Naukowe Antropologów
Koło Antropologów działa od 1971 r. przy Zakładzie Antropologii Instytutu Zoologii UJ przy ul. Gronostajowej 9 (II p.). Zrzesza studentów z różnych kierunków i wydziałów Uniwersytetu, ma więc charakter interdyscyplinarny. Działalność i aktywność członków Koła łączy w sobie pierwiastki nauk przyrodniczych i humanistycznych. Warsztaty naukowe, aktywna współpraca z Muzeum Antropologicznym, placówkami archeologicznymi, współautorstwo w publikacjach naukowych, organizowanie wypraw naukowych, sympozjów i studenckich konferencji naukowych to tylko wybrane aspekty działalności, dla których warto zaangażować się w prace Koła.
Opiekunem Koła Antropologów UJ jest dr Iwona Wronka (e-mail: iwona.wronka@uj.edu.pl)
Koło Naukowe Biologii Komórki
Koło Naukowe Biologii Komórki jest organizacją studencką zrzeszającą studentów zainteresowanych biologią molekularną. W ramach koła działają następujące sekcje:
- Sekcja Biologii i Obrazowania Komórki
- Sekcja Cytologii Roślin
Od roku akademickiego 2015/2016 planowane jest otwarcie dwóch sekcji:
- Sekcja Biologii Medycznej
- Sekcja Mikrobiologii
Działalność Koła skupia się na seminariach studenckich, seminariach z biologii medycznej, warsztatach laboratoryjnych i komputerowych. Członkowie Koła biorą też udział w licznych konferencjach studenckich i naukowych. Sami zorganizowali Sympozjum Obrazowania Komórki 2014 oraz International Student Conference of Cell Biology 2015.
Opiekun Koła: Prof. dr hab. Elżbieta Pyza
Zapraszamy na fb koła: www.facebook.com/pages/Koło-Naukowe-Biologii-Komórki/1500313680232311
Mail: cell@uj.edu.pl
Strona Konferencji: www.cell.confer.uj.edu.pl
Koło Naukowe Przyrodników Studentów UJ
Koło Przyrodników Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego istnieje już od 1873 r. Na przestrzeni lat gościło wiele znamienitych postaci, których nazwiska są głośne w świecie nauk przyrodniczych.
Koło zrzesza studentów i absolwentów, których pasją jest przyroda. Ze względu na szeroki wachlarz zainteresowań przyrodniczych dzielimy się na 9 sekcji: botaniczną, chiropterologiczną, entomologiczną, fotograficzną, herpetologiczną, mykologiczną, ornitologiczną, popularyzacji nauki oraz teriologiczną. Badania naukowe, warsztaty i szkolenia organizowane przez Koło umożliwiają poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych w przyszłym życiu zawodowym, a wszystko to w miłej atmosferze sprzyjającej nawiązywaniu przyjaźni. Dzięki intergacji osób z różnych kierunków i roczników możliwe jest, korzystanie z doświadczenia i pomocy starszych członków Koła, a także budowanie bazy kontaktów.
Obecnie do największych inicjatyw KPStUJ zaliczają się m.in.: prowadzona już 3. sezon Inwentaryzacja Herpetofauny Tatrzańskiego Parku Narodowego, trwajacy już kilka lat Obóz Obrączkarski Rakutowskie, a także organizowana już sześciokrotnie ogólnopolska Studencka Konferencja Biologii Ewolucyjnej. Koło wydaje również własne czasopismo popularnonaukowe „Wychuchol".
Opiekunem Koła Przyrodników Studentów UJ jest prof. dr hab. Mariusz Cichoń (e-mail: mariusz.cichon@uj.edu.pl)
Serdecznie zapraszamy do zasilenia naszych szeregów!
Facebook: https://www.facebook.com/groups/kpstuj/
Strona internetowa: https://www.uj.edu.pl/web/kpstuj/kolo
Koło Neuronaukowców – „Neuronus"
Koło rozpoczęło swoją działalność w maju 2008 roku. Wykrystalizowało się spośród grona organizatorów I Ogólnopolskiej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS i innych studentów powiązanych z zakładami Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego: Neuroanatomii, Neurofizjologii i Chronobiologii oraz Cytologii i Histologii. Obecnie Koło Neuronaukowców NEURONUS zrzesza ponad pięćdziesięciu członków będących studentami kierunków biologia i neurobiologia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz szeroką grupę sympatyków Koła – studentów innych kierunków studiów, zarówno na Uniwersytecie Jagiellońskim, jak i poza nim. Do podstawowych celów KNN należą:
- budzenie zainteresowań naukowych wśród studentów;
- wdrażanie studentów do pracy naukowej i badawczej;
- integracja środowiska studenckiego;
- prowadzenie pracy popularyzującej wiedzę o neurobiologii;
- promowanie idei współpracy i porozumienia oraz rozwijanie kontaktów między studentami europejskich ośrodków akademickich.
Cele te Koło NEURONUS realizuje przede wszystkim poprzez organizację seminariów i konferencji (w szczególności – corocznej Międzynarodowej Neurokonferencji Studenckiej NEURONUS) oraz udział w seminariach innych kół naukowych (działających także na innych uczelniach krajowych).
Opiekunem Koła NEURONUS jest dr Tomasz Błasiak (e-mail: tomasz.blasiak@uj.edu.pl)
Strona internetowa: http://www.neuronus.pl/
Koło Naukowe Genetyki
Koło Naukowe Genetyki zrzesza studentów, których zainteresowania wiążą się z genetyką oraz biologią komórki. Zostało założone w 2013 roku z inicjatywy studentów. Od tamtego czasu działa przy Instytucie Zoologii UJ, prężnie uczestnicząc w przedsięwzięciach Wydziałowych i nie tylko (Noc Biologów, Małopolska Noc Naukowców, Festiwal Nauki), organizując wolontariaty, seminaria dla członków, oraz wyjazdy naukowo – integracyjne.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych naukami biologicznymi
Opiekun: dr hab. Paweł Grzmil (mail: pawel.grzmil@uj.edu.pl)
Strony internetowe:
- Facebook - https://www.facebook.com/pages/Koło-Naukowe-Genetyki
- Wordpress - http://kolonaukowegenetyki.wordpress.com
Koło Studenckich Projektów Badawczych i Edukacji Przyrodniczej
Koło reprezentuje interdyscyplinarny charakter, skupiając się wokół dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych – zostało ono powołane na początku roku 2017 z inicjatywy studentów Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi z myślą o każdym młodym naukowcu, niezależnie od kierunku i dziedziny jaką zamierza się zajmować.
Jest również zwieńczeniem pracy studentów chcących powołać do życia stowarzyszenie, które godnie reprezentowałoby przemiany jakie zachodzą w polskich uczelniach, stawiając na praktykę oraz zdobycie doświadczenia w konkurencyjny sposób.
Otwieramy się na współprace z innymi stowarzyszeniami, tak wewnątrz uczelni, jak i poza nią, uzuskując obopólne korzyści.
Koło wyznacza sobie 3 główne targety:
- studenci pierwszego roku, którzy dopiero rozpoczynają kształcenie na Uniwesytecie Jagiellońskim, a także wszyscy ci którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia i nie są ukierunkowani względem swojej ścieżki naukowej
- studenci lat wyższych którzy wykonują już praktyki zawodowe oraz stoją przed wyzwaniem przygotowania pracy licencjackiej bądź magistersiej, a także liczą na szansę poprowadzenia własnych badań i opublikowania swoich wyników
- studenci wszystkich lat, chcący uzyskać coś więcej podczas lat swoich studiów, chcących zmaksymalizować swoje kompetencje, chcących zagłębić się w świat nauki, ale także tych, którzy chcą dać coś od siebie innym i zadbać o propagowanie wiedzy zgodnej z teorią naukową, gdzie tylko się da.
Tak więc - czekamy, prawdopodobnie właśnie na Ciebie, wspaniały studencie czytający ten opis. Znalazłeś odpowiednie miejsce dla siebie i swoich pasji. Witamy na pokładzie i jedziemy z tematem!
Opiekun: dr hab. Tomasz Pyrcz
Prezes: Mateusz Kotaś