Konkurs na stanowisko Doktorant w grancie Sonata Bis

Wymagania:

1. Tytuł zawodowy magistra z zakresu biologii, neurobiologii, biotechnologii

2. Doświadczenie w pracy w laboratorium biochemicznym (mile widziane doświadczenie w pracy z Drosophila) oraz pracowni mikroskopowej
3. Doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu neurobiologii lub biologii, najlepiej udokumentowane stażami, udziałem w projektach, publikacjami, prezentacjami konferencyjnymi, itp.
4. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, pozwalająca na swobodną komunikację, analizę literatury i przygotowywanie publikacji naukowych.
5. Motywacja do prowadzenia badań, pracy laboratoryjnej oraz analizy wyników, samodzielność, dyspozycyjność i gotowość do wyjazdów szkoleniowych, dobra organizacja czasu i pracy

Opis zadań:

Udział w pracach badawczych i organizacyjnych w ramach projektu „Związek pomiędzy zegarem okołodobowym, zanieczyszczeniem światłem i rozwojem choroby Parkinsona - badania na modelu Drosophila melanogaster”, a w szczególności realizowanie następujących zadań:
1. Zbadanie zmian jakie zachodzą w siatkówce w trakcie rozwoju choroby Parkinsona

2. Zbadanie roli zanieczyszczenia światłem na postępy degeneracji siatkówki w modelu choroby Parkinsona
3. Przygotowanie anglojęzycznych publikacji naukowych, prezentacji konferencyjnych oraz innych działań upowszechniających wyniki i tematykę projektu.

Termin składania ofert: 1 września 2023, 16:00
Forma składania ofert: mailowo
Warunki zatrudnienia:

Warunki stypendium:
Stypendium: wysokość stypendium zgodna z wymogami Szkoły Doktorskiej

Data rozpoczęcia: 01.10.2023 r.
Okres zatrudnienia: 48 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Nabór do projektu połączony jest z rekrutacją do Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych i Ścisłych UJ. Kandydaci muszą spełnić wymagania przewidziane w Zasadach rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ. Zasady te oraz dokumenty dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie:
W wymaganych dokumentach powinien znaleźć się również adres email lub telefon kontaktowy jednego naukowca gotowego przesłać list polecający.

Dodatkowe informacje dotyczące tematyki projektu kandydaci mogą uzyskać kontaktując się z kierownikiem projektu, dr Mileną Damulewicz, e-mail: milena.damulewicz@uj.edu.pl,

Forma składania ofert
Dokumenty (CV, list motywacyjny) prosimy przesyłać drogą mailową na adres:
milena.damulewicz@uj.edu.pl

w treści zgłoszenia należy zawrzeć następującą klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)”

Termin składania dokumentów upływa z dniem 1 września 2023 r.
Rekrutacja zgodna z wymogami Szkoły Doktorskiej odbędzie się pod koniec września (przewidywany termin: 18.09.2023 r.).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 20 września 2023 r.